Strona gwna Biuletynu Informacji Publicznej - www.bip.gov.pl SZUKAJ :    
  » Nasza Gmina
• Strona Gwna
• Lokalizacja
• Dane statystyczne
• Zadania publiczne
• Strategia rozwoju
• Zwizki i stowarzyszenia
  » Wadze i struktura
• Statut Gminy
• Struktura organizacyjna
• Rada Miejska
• Burmistrz
• Urzd Miejski
• Owiadczenia majtkowe
• Jednostki organizacyjne
• Jednostki pomocnicze
  » Protokoy z posiedze Komisji
• Komisja Spraw Spoecznych, Owiaty i Kultury
• Komisja Gospodarki, Finansw i Rolnictwa
• Komisja Dorazna
• Komisja Rewizyjna
  » Wane informacje
• Uchway Rady Miejskiej
• Zarzdzenia Burmistrza
• Protokoy z sesji
• Podatki i opaty
• Budet
• Przetargi
• Oferty inwestycyjne
• Rejestry i ewidencje
• Wzory dokumentw
  » Serwis
• Kontakt
• Redakcja
• Statystyka
• Rejestr zmian
Komisja Spraw Społecznych, Oświaty i Kultury

2005-04-07
PROTOKÓŁ Nr 35/2005
z posiedzenia wspólnego Komisji Spraw Społecznych, Oświaty i Kultury i Komisji Gospodarki, Finansów i Rolnictwa w dniu 21 lutego 2005 r. o godz. 16.30

Obecność członków Komisji  - zgodnie z listą obecności -  nieobecni radni p.Henryk Janus p.Marcin Ługawiak.

 

Goście obecni -  zgodnie z listą obecności, załączoną do protokołu.

 

Przed posiedzeniem Komisja Gospodarki, Finansów i Rolnictwa  Rady Miejskiej w Rogoźnie udała się  do przytuliska dla psów, w celu zapoznania się ze stanem przytuliska, zgodnie z planem pracy Komisji.

 

Pkt. 1. Otwarcie posiedzenia.

 

Zebranych powitał i obradom przewodniczył Pan Mariusz Charchuta  – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie.

 

Pkt.2. Przyjęcie proponowanego porządku obrad.

 

1.      Otwarcie posiedzenia.

2.      Przyjęcie proponowanego porządku obrad.

3.      Przyjęcie protokołów z poprzednich posiedzeń Komisji w dniach 17 i 19 stycznia oraz 07 lutego 2005 r.

4.      Spotkanie  z przedstawicielami Komitetu Społecznego Zagospodarowania Miejscowości  Nienawiszcz  Boguniewo.

5.      Działalność Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  oraz organizacji pozarządowych i innych podmiotów świadczących pomoc potrzebującym.

6.      Współpraca  z podmiotami zajmującymi się handlem na terenie Gminy Rogoźno.

7.      Strategia Rozwoju Gminy Rogoźno.

8.      Omówienie  projektów uchwał na XXIX sesję Rady Miejskiej w Rogoźnie.

9.      Wolne głosy i wnioski.

10.  Zakończenie.

 

Stanowisko Komisji : Radni przyjęli proponowany porządek obrad wynikiem głosowania 8  „za” 1 „przeciw” w obecności 9 radnych.

 

Pkt.3. Przyjęcie protokołów z poprzednich posiedzeń Komisji w dniach 17 i 19 stycznia oraz 07 lutego 2005 r.

 

Protokoły przyjęto bez odczytywania kolejno :

-         protokół  z posiedzenia  Komisji Gospodarki, Finansów i Rolnictwa  w dniu  17 stycznia br. przyjęto wynikiem głosowania  3 „za” 2 „wstrzymujące”,

-         protokół  z posiedzenia wspólnego Komisji Rady Miejskiej  w dniu  19 stycznia br. przyjęto wynikiem głosowania  6 „za” 4 „wstrzymujące”,

-         protokół  z posiedzenia wspólnego Komisji Rady Miejskiej  w dniu  07 lutego br. przyjęto wynikiem głosowania  6 „za” 1 „przeciw” 3 „wstrzymujące”.

 

 

Pkt. 4. Spotkanie  z przedstawicielami Komitetu Społecznego Zagospodarowania Miejscowości  Nienawiszcz  Boguniewo.

 

Radny p.Krzysztof Ostrowski zwrócił się z zapytaniem do Burmistrza Rogoźna, czy  w  dzisiejszym posiedzeniu Komisji Rady będzie uczestniczyć radca prawny p.Bożena Grośty ?

 

Burmistrz Rogoźna odpowiedział, że  p.B.Grośty  jest chora , obecny będzie p.J.Dolatowski – referent prawny. 

 

Burmistrz Rogoźna zdał relację  ze spotkań przedstawicieli Społecznego Komitatu Zagospodarowania Miejscowości Boguniewo Nienawiszcz z mieszkańcami w Nienawiszczu i Boguniewie, dot. budowy osiedla  na tym obszarze, poinformował , że  niewiele osób uczestniczyło w tych spotkaniach oraz że po  zebraniach wpłynęły do Burmistrza listy  osób popierających  i przeciwnych budowie osiedla ;  stwierdził, że przedłożony  zebranym  projekt Porozumienia pomiędzy Gminą i właścicielami działek w Nienawiszczu i Boguniewie został  sprawdzony przez p.mecenas , lecz nie jest przez nią podpisany.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie p.R.Szuberski  poinformował o liczbie osób  uprawnionych do głosowania  w Boguniewie  -  191 osób , w Nienawiszczu  -  61 osób.

 

Mieszkańcy Nienawiszcza, obecni na posiedzeniu Komisji , wyrazili sprzeciw  w sprawie  przeznaczenia  gruntów o tak dobrej klasie  pod budowę, stwierdzili, że  gdy powstanie  nowe osiedle – wzrośnie zanieczyszczenie środowiska, które  jest już niszczone przez mieszkańców domków letniskowych.

 

Pan Jerzy Garczyk – mieszkaniec Nienawiszcza , stwierdził, że nie jest w interesie mieszkańców, by Burmistrz Rogoźna fundował  tego rodzaju inwestycję, uważa, że należy podejmować działania w celu pozyskania inwestorów  na teren Gminy , uruchomienia nowych zakładów pracy  i miejsc pracy dla mieszkańców, ale na terenie Gminy do tego celu przeznaczonym, a  obszar w Nienawiszczu i Boguniewie nie jest terenem inwestycyjnym , wyjaśnił, że teren 329 ha, gdzie ma postać osiedle  mieszkaniowe, to teren rezerwatu Buczyna ze zwierzętami i ptakami i wszystko to zostanie zniszczone przez  około 4000  przyszłych  mieszkańców  osiedla, drogi zostaną zniszczone przez 1000  samochodów , a w trakcie budowy przez ciężki sprzęt wożący tysiące ton materiałów budowlanych  i nie ma pewności, czy drogi te zostaną naprawione, stwierdził, że jest tam ziemia  I i II klasy  , która winna służyć produkcji rolniczej; w kwestii ekologii stwierdził, że jeziora w Nienawiszczu są już zanieczyszczane przez letników, gdy powstanie osiedle mieszkaniowe – jeziora zostaną  zniszczone ,  poza tym  właściciele domków letniskowych w Nienawiszczu  chcą mieć gwarancję, że przyjeżdżając na wypoczynek będą obcowali z przyrodą a nie przyjeżdżali do miasta ; w kwestii zatrudnienia  mieszkańców  Gminy Rogoźno na nowym osiedlu, stwierdził, że  mieszkańcy  nie otrzymają pracy , ponieważ wejdą tu duże firmy deweloperskie ze swoimi pracownikami, zaapelował, by nie przeznaczać tego terenu pod budownictwo  ,  niech na tej ziemi będzie produkcja rolnicza lub las.

 

Burmistrz Rogoźna  odpowiedział :

1/ w kwestii klasy gruntów,  że  Minister Rolnictwa  przekształcił  grunty klasy III, a  Wojewoda Wielkopolski  przekształcił grunty klasy IV  pod budownictwo,

2/ w kwestii  decyzji Burmistrza co do zgody na budowę osiedla, odparł, że to nie Burmistrz Rogoźna  a  Rada Miejska  podejmie uchwałę o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego.

 

Radny p.Czesław Gruszka  powiedział, że proces przystąpienia do planu zagospodarowania tego obszaru trwa od 2001 roku, przeszedł wszystkie uzgodnienia i etapy , na etapie przygotowawczym  można było wnieść protest , protestu nie było , stwierdził,  że przedstawiciele Komitetu Zagospodarowania  Miejscowości Boguniewo i Nienawiszcz są otwarci na propozycje , dodał, że mieszkańcy  Nienawiszcza mogli kupić tę ziemię w przetargu.  

 

Radny p.Henryk Janka stwierdził, że grunty sprzedawała RSP Boguniewo i nie było przetargu.

 

Radny p.F.Kaczmarek stwierdził, że przetarg był ogłoszony w prasie.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej p.R.Szuberski przypomniał, że Rada Miejska nie podjęła uchwały w sprawie zmiany planu zagospodarowania  tego terenu,  z przyczyn ekonomicznych i ekologicznych, obecnie nastąpił powrót do tematu z uwagi na deklaracje Komitetu Zagospodarowania  Miejscowości Boguniewo Nienawiszcz  dot. finansowania budowy infrastruktury na tym obszarze. Radni otrzymali dwie opinie radcy prawnego p.B.Grośty w sprawie  dalszych procedur, w pierwszej opinii p.B.Grośty pisze, że sprawa jest zamknięta, w drugiej twierdzi, że można podjąć uchwałę  w sprawie zmiany planu zagospodarowania miejscowości Boguniewo i Nienawiszcz na mocy  starej ustawy.

 

Radny F.Kaczmarek podważył  wiarygodność list  osób z Nienawiszcza popierających  przeprowadzenie zmiany planu zagospodarowania , ponieważ na zebraniu w Nienawiszczu było więcej osób popierających , zwrócił się do mieszkańców Nienawiszcza, obecnych na posiedzeniu Komisji z uwaga, iż dziwi się ci ludzie protestują przeciwko  przeznaczeniu  gruntów  pod budowę, ponieważ grunty te  były bardzo ciężkie do uprawy i  jak pamięta PGR w Studzieńcu chciał  się pozbyć tej ziemi, dodał, że jeden kawałek tego gruntu nadawał się do uprawy ; w kwestii terminu budowy osiedla , stwierdził, że budowa  ta może  potrwać nawet 30 lat, ponieważ na istniejących już działkach budowlanych  w Nienawiszczu  nie buduje się jeszcze domów.

 

Pan Jerzy Garczyk  - mieszkaniec Nienawiszcza  stwierdził, że obecni Radni  podejmują decyzje na przyszłość , zaapelował, by  nie niszczyli „perły przyrody „ w Gminie , by nie czynili precedensu i nie wyrażali zgody na  budowę miasta w centrum przyrody.

 

Radny p.K.Ostrowski  poinformował, że jest członkiem zarządu właścicieli działek letniskowych w Nienawiszczu  ,  przekazał  stanowisko  właścicieli domków letniskowych, że  na wstępie byli przeciwni , obecnie są neutralni.

 

Radny p.Henryk Janka  stwierdził, że  należy sprawę zmiany planu zagospodarowania b. poważnie rozważyć,  ponieważ jest to b. duży obszar , graniczący z rezerwatem przyrody, jest to inwestycja zagrażająca środowisku,    protesty  nadleśnictwa ; w kwestii projektu Porozumienia  powiedział, że  takie Porozumienie nic nie znaczy nawet  przed Notariuszem , jeżeli nie ma  zastawu  to Porozumienie  nie jest ważne,  dodał, że  aktualnie do Porozumienia przystąpią przedstawiciele  Komitetu Zagospodarowania Miejscowości Boguniewo i Nienawiszcz ,  a za rok zmienią się właściciele , którzy  nie zechcą  honorować Porozumienia , dodał, że nie wierzy w prezenty dla Gminy np. w wybudowanie  przez właścicieli i przekazanie Gminie oczyszczalni  za miliony złotych.    

 

Pani Barbara Modzelewska – Przewodnicząca Społecznego Komitetu Zagospodarowania Miejscowości Boguniewo Nienawiszcz  ustosunkowała się  do wypowiedzi przedmówców :

 

1/ w kwestii zakupu ziemi  - ziemię zakupiono w drodze przetargu  od RSP Boguniewo w latach 1999 do 2002, każdy mógł stanąć do przetargu, przetarg był ogłoszony w prasie, właściciele działek  chcą  je  zagospodarować i  jeżeli nie będzie zmiany planu zagospodarowania tego terenu , dojdzie do niekontrolowanej  zabudowy siedliskowej w chaosie urbanistycznym,

  

2/ w kwestii protestu nadleśnictwa – poinformowała, że na początku nadleśniczy p.Szeląg przekazał pisma, w których  zgadza się na plan właścicieli działek, a od roku 2001 protestuje  i chce, aby ziemia ta była użytkowana rolniczo,

 

3/ w kwestii sąsiedztwa rezerwatu Buczyna -  stwierdziła, że działki  graniczą z lasem Bu8czyna , natomiast od graniczy działek do rezerwatu Buczyna jest 5 km , dodała, że posiada dokumenty  świadczące , iż sytuacja taka jest zgodna z ustawami, jest prognoza  oddziaływania na środowisko  - jest to wzorcowy plan chroniący środowisko,

 

4/ w kwestii miejsc pracy – zaapelowała do Radnych o uchwalenie  zmiany planu zagospodarowania  przestrzennego  tego terenu, by mogły powstać miejsca pracy dla młodych ludzi z terenu Gminy Rogoźno np. przy budowie domów i po powstaniu osiedla  , gdzie będzie szereg zakładów usługowych , sklepy, pensjonat , szpital ,

 

5/ w kwestii powstania większej ilości działek – wyjaśniła, że w treści uchwały jest zapis , że na całym tym obszarze  nie wolno dzielić działek.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej p.R.Szuberski zwrócił się do referenta prawnego z prośbą o określenie  skutków prawnych podpisania proponowanego  Porozumienia.

 

Referent prawny p.Jarosław Dolatowski odpowiedział, że jest opinia Radcy prawnego p.B.Grośty na ten temat i on nie  chce i nie może  objaśniać, co pani mecenas miała na myśli pisząc opinię, jeżeli są wątpliwości to należy zapytać p.B.Grośty, w kwestii wartości prawnej Porozumienia i skutków prawnych  odpowiedział, że  kwestie te omawiała pani mecenas na spotkaniu z przedstawicielami Komitetu Zagospodarowania Miejscowości Boguniewo i Nienawiszcz, w którym uczestniczyli także p.Przewodniczący  Rady Miejskiej i p. Burmistrz , dodał, że p.B.Grośty wyraziła życzenie, by ta opinia nie była przedmiotem  omawiania na posiedzeniu Rady Miejskiej.  

 

Skarbnik Gminy p.J.Pijanowska  zapytała, czy Porozumienie  wymaga podpisu Skarbnika Gminy?

Pan J.Dolatowski odpowiedział, że  Porozumienie nie wymaga podpisu Skarbnika Gminy, ponieważ nie pociąga za sobą  zobowiązań finansowych Gminy.

 

Pan Paweł Kostencki – przedstawiciel Komitetu Zagospodarowania Miejscowości Boguniewo Nienawiszcz poinformował, że  zapoznali się z treścią Porozumienia , uzgodnili i są gotowi podpisać Porozumienie  , by umożliwić Radnym, podjęcie uchwały w tej sprawie  na sesji Rady Miejskiej.

 

Radny p.Jacek Glapiak zwrócił uwagę, iż są tu dwie sprawy :

1/ ekologia – są dwie opinie  p.Leciejewskiego i nadleśnictwa, każdy Radny musi sam przemyśleć i zdecydować,

2/  ekonomika -  zgłosił uwagi do treści Porozumienia , uważa, że tego nie pisał prawnik :

-         w § 1 i  2 ujęto wykonanie  na własny koszt sieci gazowej i elektrycznej  - te zadania  wykonują spółki gazowe i energetyczne, które mają swoje plany, uważa, że w tym punkcie ten zapis jest zbędny,

-         w § 3 wykonanie inwestycji... – zapytał , co  ma prawo energetyczne do sieci wodno-kanalizacyjnej ?

-         w § 4  jest zapis, ze Porozumienie chodzi w życie po uchwaleniu zmiany planu zagospodarowania  przestrzennego wsi Nienawiszcz Boguniewo , jest obawa, że od Porozumienia tego właściciele odstąpią , z uwagi na brak jakichkolwiek rygorów prawnych i sankcji karnych ; Radny  zapytał, w jaki sposób obecni właściciele zmuszą do przystąpienia do Porozumienia nowych nabywców działek , skoro brak  rygorów prawnych,

-         brak w treści Porozumienia jednoznacznie określonych  terminów.

 

Pan J.Dolatowski stwierdził, że w treści Porozumienia nie można umieszczać  konkretnych terminów  z uwagi na  fakt, iż  to właściciele ponoszą koszty realizacji tej inwestycji,  nie należy umieszczać także  kar umownych, z uwagi na  fakt, iż to Porozumienie nie rodzi roszczeń.

 

Pani Barbara Modzelewska zwróciła się z prośbą do Radnych, by projekt Porozumienia przedyskutować i zawrzeć w  jego treści wszystkie uwagi Radnych , przedyskutować z prawnikiem , przekazać  przedstawicielom Komitetu, oni skonsultują treść z prawnikami , zdecydują i podpiszą.  

 

Radny p.Jacek Glapiak stwierdził, że  ustawa obliguje Burmistrz Rogoźna do opracowania prognozy skutków finansowych  planu zagospodarowania przestrzennego.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej  w Rogoźnie p.R.Szuberski stwierdził, że  obie strony winny przedstawić symulację kosztów  wprowadzenia zmiany planu zagospodarowania.

 

Pani Barbara Modzelewska oświadczyła, że  zgodnie z przepisami starej  ustawy  , nie jest wymagana prognoza skutków finansowych  planu, dlatego  właściciele nie będą zlecać wykonania takiego opracowania ze względu na dodatkowe koszty, tym bardziej, że Gmina nie będzie inwestować w ten teren swoich środków.

 

Radny p.Z.Wierzbicki zaproponował, by zakończyć dyskusję na ten temat, zobowiązać p.B.Grośty do dopracowania treści Porozumienia  i podpisania projektu Porozumienia,  Burmistrza Rogoźna do przygotowania projektu uchwały na sesję.

 

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej p.Mariusz Charchuta podziękował  Zainteresowanym za udział w posiedzeniu Komisji.

 

 

Pkt.5. Działalność Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  oraz organizacji pozarządowych i innych podmiotów świadczących pomoc potrzebującym.

 

Informację z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rogoźnie  przedstawił  Kierownik GOPS p.S.Kośmicki.

 

W dyskusji:

 

Radny p.Cz.Gruszka zwrócił się z prośba o wyjaśnienie kwestii :

1/ rozliczenia kosztów utrzymania GOPS – brak takiego rozliczenia,

2/ wielkość kwoty z wpływów od podopiecznych ,

3/ koszt jednego obiadu , finansowanego przez GOPS ,

4/ ilość świadczonych usług opiekuńczych,

5/ wzrost zatrudnienia w GOPS – ie.

 

Kierownik GOPS p.S.Kośmicki odpowiedział kolejno :

Ad.1,2,3 / przedstawiona informacja dot. działalności merytorycznej GOPS-u, sprawozdanie  finansowe  przedstawione zostanie w miesiącu kwietniu br.

Ad.5/  nie nastąpił wzrost zatrudnienia , przyjęto osoby na istniejące etaty.  

 

Radny p.K.Ostrowski zwrócił uwagę na konieczność udzielania pomocy potrzebującym , ale nie tylko w formie  przydzielania środków finansowych, ale przede wszystkim o pomoc np. w zdobyciu pracy, uruchomienia działalności gospodarczej , w celu podjęcia pracy.

 

Kierownik GOPS p.S.Kośmicki stwierdził, że  pracownicy GOPS podejmują działania w celu udzielania takiej właśnie pomocy tzn. mobilizują podopiecznych do poszukiwania pracy, biora udział w aktywizacji zawodowej.

 

Stanowisko Komisji : przyjęto na sesję.

 

Pkt. 6. Współpraca  z podmiotami zajmującymi się handlem na terenie Gminy Rogoźno – radni przyjęli informację Burmistrza do wiadomości.

 

Pkt.7. Strategia Rozwoju Gminy Rogoźno.

 

Radny p.Cz.Gruszka – Przewodniczący Komisji Doraźnej Rady Miejskiej w Rogoźnie poinformował, iż  odbyło się spotkanie Komisji Doraźnej z wszystkimi radnymi oraz  osobami, które złożyły wnioski do projektu Strategii  tj. p.Janem Marszałem, p.K.Górakiem  i p.W.Grochowalskim, uwagi zgłoszone przez w/wym. zostały przez Komisję rozważone , dodał, że projekt jest przygotowany i należy Strategię uchwalić w miesiącu lutym br.

 

Radny p.F.Kaczmarek zgłosił szereg zmian  do projektu Strategii – proponowane zmiany w załączeniu do protokołu.  

Radni, wynikiem głosowania  9 „za”  2 „wstrzymujące” poparli proponowane zmiany.

Stanowisko Komisji : przyjęto na sesję.

 

 

Pkt. 8. Omówienie  projektów uchwał na XXIX sesję Rady Miejskiej w Rogoźnie.

 

            1/ projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy na 2005 rok – ref. Skarbnik Gminy p.J.Pijanowska.   

 

Skarbnik Gminy p.J.Pijanowska przedstawiła radnym propozycje zmian w budżetach szkolnych w związku z umniejszoną subwencją , przygotowane przez dyrektorów szkół.

 

Na wniosek radnego p.Cz.Gruszki  wszyscy radni otrzymali kserokopie  w/wym. propozycji

 

 Radny p.F.Kaczmarek zgłosił wniosek : dotyczy środków w Dziale 754 Bezpieczeństwo  publiczne  i ochrona  przeciwpożarowa , Rozdziale  75412 Ochotnicze Straże Pożarne, § 4210 Zakup materiałów i wyposażenia, 

 wnosi o umniejszenie  kwoty 87.100 zł o kwotę  45 tys.zł. , utworzenie nowego paragrafu Dotacje i  przeznaczenia  45 tys.zł.  na dotacje dla OSP.

Radni jednogłośnie 11 „za”  poparli wniosek.

 

Stanowisko Komisji : przyjęto na sesję.

 

 

            2/ projekt uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XIV/124/2003 Rady Miejskiej w Rogoźnie z dnia 29 grudnia 2003 r. w sprawie  zwolnień od podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców na terenie Gminy Rogoźno – ref. radny p.J.Stachowiak.

 

Radny p.Jacek Glapiak zgłosił wniosek w sprawie wykreślenia z projektu uchwały ograniczenia dot. zatrudnienia pracowników.

Radny p.K.Lis zgłosił wniosek w sprawie wykreślenia  60 % z terenu Gminy. 

Radny p.Cz.Gruszka zgłosił wniosek w sprawie przyjęcia na sesję  proponowanego projektu bez zmian.

Radni jednogłośnie 12 „za” poparli wniosek, przyjęto na sesję bez zmian. 

 

Radny p.Jacek Glapiak zgłosił propozycję, by przygotować projekt uchwały w sprawie zwolnienia od  podatku przedsiębiorców, którzy uruchomią działalność  w budynku biurowca Rofamy przy ul. Fabrycznej.  

 

 

Pkt. 9. Wolne głosy i wnioski.

 

Radny p.Mariusz Charchuta  przedstawił stan przytuliska dla psów przy ul. Boguniewskiej w Rogoźnie  jako b.zły , aktualnie jest tam 7 psów.

 

Radny p.F.Kaczmarek powiedział, że należy rozważyć możliwość przeniesienia przytuliska dla psów na teren wysypiska odpadów komunalnych w Studzieńcu.

Radni wyrazili podobną opinię.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie poinformował, że  w trakcie dyżuru radnego zgłosił się  p.Marek Hopa , z wnioskiem  w sprawie dofinansowania z budżetu Gminy kwoty 10 tys.zł. na  działalność  warsztatów terapii zajęciowej w Wiardunkach dla niepełnosprawnych dzieci , także  z terenu gminy Rogoźno.

 

Burmistrz Rogoźna odpowiedział, że  Gmina Rogoźno przekazała 1.500 zł na  dofinansowanie wykonania projektu  warsztatów terapii zajęciowej w Wiardunkach.

 

Skarbnik Gminy p.J.Pijanowska  wyjaśniła, że zgodnie z ustawą o pożytku publicznym i wolontariacie  , Gmina nie może udzielać dotacji  stowarzyszeniom .      

 

Radny p.R.Dworzański zapytał o :

1/ zmiany w Komisariacie Policji w Rogoźnie,

2/ termin przywrócenia do użytku  ul. Seminarialnej,

3/ zwrócil uwagę na konieczność utwardzenia ul.Paderewskiego , Łakowej i osiedla przy Kościuszki .

 

Burmistrz Rogoźna odpowiedział, że posiada informacje , że  od dnia 01 marca br. przestaje istnieć dyżurka w komisariacie w Rogoźnie.

 

Radny p.K.Ostrowski uzupełnił, że dyżurka będzie działać w godz. od 7.30 do 15.30 , później zgłoszenia będą przyjmowane przez Komendę Policji w Obornikach.  

 

Radny p.K.Ostrowski  zgłosił wniosek w sprawie  zorganizowania wspólnego posiedzenia Komisji Spraw Społecznych, Oświaty i Kultury Rady Miejskiej w Rogoźnie z  Komisją Oświaty  Rady Powiatu Obornickiego w dniu 15 marca  o godz. 16.00  w Zespole Szkół w Rogoźnie , na temat  kierunków kształcenia.   

  

Radny p.F.Kaczmarek zgłosił , że nie działa oświetlenie w Budziszewku.

Burmistrz Rogoźna odpowiedział, że  nie miał takiego zgłoszenia , sprawdzi.

 

Burmistrz Rogoźna zwrócił się z pytaniem  do Radnych , czy podejmą uchwałę w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego na obszarze wsi Boguniewo i Nienawiszcz , uważa, że należy tę sprawę zakończyć.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie p.R.Szuberski stwierdził, że w celu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości ,  Radni winni spotkać się z radcą prawnym  p.B.Grośty, spotkanie takie zostanie zorganizowane. 

 

Radny p.H.Janka zapytał o  budowę parkingu w centrum wsi Parkowo.

Burmistrz  Rogoźna odpowiedział, że  jest wstępny projekt na kwotę 18 tys.zł., należy rozważyć  wspólne finansowanie  budowy  parkingu.

 

 

Pkt. 10 . Zakończenie.

 

Wiceprzewodniczący  Rady Miejskiej p.Mariusz Charchuta podziękował Radnym i  Gościom za udział w posiedzeniu .

 

Posiedzenie zakończono  o godz. 21.35.

 

 

WNIOSKI  KOMISJI.

 

Komisje Rady Miejskiej zgłosiły wniosek do projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Rogoźno na 2005 rok  -

wniosek dotyczy środków w Dziale 754 Bezpieczeństwo  publiczne  i ochrona  przeciwpożarowa Rozdziale  75412 Ochotnicze Straże Pożarne, § 4210 Zakup materiałów i wyposażenia, 

Komisje  wnoszą o umniejszenie  kwoty 87.100 zł o kwotę  45 tys.zł. , utworzenie nowego paragrafu Dotacje i  przeznaczenia  45 tys.zł.  na dotacje dla OSP.

 

 

Radny p.K.Ostrowski  zgłosił wniosek w sprawie  zorganizowania wspólnego posiedzenia Komisji Spraw Społecznych, Oświaty i Kultury Rady Miejskiej w Rogoźnie z  Komisją Oświaty  Rady Powiatu Obornickiego w dniu 15 marca o godz. 16.00  w Zespole Szkół w Rogoźnie , na temat  kierunków kształcenia.   

 

                            Protokołowała :                                Przewodniczący   posiedzenia :

 

                   Barbara  Szuberska                                        Mariusz Charchuta

» powrt
Ilo odwiedzin : 668501 Serwis miejski - www.rogozno.pl | e-mail: bip@rogozno.pl
Powered by keoBIP