Strona gwna Biuletynu Informacji Publicznej - www.bip.gov.pl SZUKAJ :    
  » Nasza Gmina
• Strona Gwna
• Lokalizacja
• Dane statystyczne
• Zadania publiczne
• Strategia rozwoju
• Zwizki i stowarzyszenia
  » Wadze i struktura
• Statut Gminy
• Struktura organizacyjna
• Rada Miejska
• Burmistrz
• Urzd Miejski
• Owiadczenia majtkowe
• Jednostki organizacyjne
• Jednostki pomocnicze
  » Protokoy z posiedze Komisji
• Komisja Spraw Spoecznych, Owiaty i Kultury
• Komisja Gospodarki, Finansw i Rolnictwa
• Komisja Dorazna
• Komisja Rewizyjna
  » Wane informacje
• Uchway Rady Miejskiej
• Zarzdzenia Burmistrza
• Protokoy z sesji
• Podatki i opaty
• Budet
• Przetargi
• Oferty inwestycyjne
• Rejestry i ewidencje
• Wzory dokumentw
  » Serwis
• Kontakt
• Redakcja
• Statystyka
• Rejestr zmian
Komisja Spraw Społecznych, Oświaty i Kultury

2005-03-14
PROTOKÓŁ Nr 33/2005
z posiedzenia wspólnego Komisji Spraw Społecznych, Oświaty i Kultury i Komisji Gospodarki, Finansów i Rolnictwa w dniu 19 stycznia 2005 r. o godz. 15.30

Obecność członków Komisji  - zgodnie z listą obecności -  wszyscy obecni.

 

Goście obecni -  zgodnie z listą obecności, załączoną do protokołu.

 

 

Pkt. 1. Otwarcie posiedzenia.

 

Zebranych powitał i obradom przewodniczył Pan Roman Szuberski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie.

 

Pkt.2. Przyjęcie proponowanego porządku obrad.

 

Pan Przewodniczący Komisji przedstawił następujący  porządek obrad  Komisji, proponując dopisanie do porządku obrad Pkt. 4A .Przystąpienie Gminy Rogoźno do Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Kampania przeciw Ubóstwu „Najwyższy szczebel dobroczynności”. 

1.      Otwarcie posiedzenia.

2.      Przyjęcie proponowanego porządku obrad.

3.      Przyjęcie protokołów z poprzednich posiedzeń Komisji w dniach 09, 15 i 16 grudnia 2004 r.

4.      Stan bezpieczeństwa w Gminie.

4A. j.w.

5.      Spotkanie z przedstawicielami Komitetu Społecznego Zagospodarowania Miejscowości  Nienawiszcz –Boguniewo.

6.      Omówienie projektów uchwał na XXVII sesję Rady Miejskiej w Rogoźnie.

7.      Wolne głosy i wnioski.

8.      Zakończenie .

 

Stanowisko Komisji : Radni przyjęli proponowany porządek obrad wraz z proponowaną zmianą  jednogłośnie 9 „za” w obecności 9 radnych.

 

 

 

 

 

Pkt. 3. Przyjęcie protokołów z poprzednich posiedzeń Komisji w dniach 09, 15 i 16 grudnia 2004 r.

 

Protokoły przyjęto bez odczytywania kolejno :

* Protokół z posiedzenia Komisji Gospodarki, Finansów i Rolnictwa  z dnia 09 grudnia 2004 r. – przyjęto jednogłośnie  4 „za” , w obecności 4 członków Komisji,

            *Protokół z posiedzenia Komisji Spraw Społecznych, Oświaty i Kultury w dniu 15 grudnia 2004 r -  przyjęto  wynikiem głosowania  5 „za”  1 „wstrzymujący” w obecności 6 członków Komisji,

            *Protokół z posiedzenia Komisji Gospodarki, Finansów i Rolnictwa  z dnia 16 grudnia 2004 r. – przyjęto jednogłośnie  4 „za” , w obecności 4 członków Komisji.

 

 

Pkt. 4. Stan bezpieczeństwa w Gminie.

 

Informację na temat Stanu bezpieczeństwa w Gminie Rogoźno przedstawił p.Janusz Strzępka – Komendant Komisariatu Policji w Rogoźnie.

 

W dyskusji:

 

Radny p.J.Stachowiak zapytał :

            1/ czy będzie więcej policjantów na ulicach ?

            2/ czy przewiduje się likwidację Komisariatu Policji w Rogoźnie ?

 

Komendant Komisariatu Policji w Rogoźnie odpowiedział, że nie przewiduje się likwidacji komisariatu w Rogoźnie, a jedynie reorganizację  , w wyniku której większa liczba policjantów będzie uczestniczyła w ulicznych patrolach.

 

Radny p.K.Ostrowski zapytał :

            1/ o przestępczość na terenie działek letniskowych  w Nienawiszczu i Owczegłowach ,

            2/ o  współpracę  policji ze Strażą Miejską , czy zwiększona zostanie  liczba patroli wspólnych ?

            3/ jaka jest możliwość dofinansowania zakupu radiowozu dla policji ?

 

Komendant Komisariatu Policji w Rogoźnie odpowiedział kolejno , że :

            Ad.1. teren działek  rekreacyjnych  jest chroniony przez patrole społeczne, dzięki temu  nie zanotowano zdarzeń przestępczych na tym terenie,

            Ad.2. współpraca ze Strażą Miejską układa się dobrze, liczba wspólnych patroli nie jest duża ze względu na małą obsadę komisariatu,

            Ad.3. posiada informacje, iż  nie będzie dofinansowania zakupu samochodu z Urzędu Wojewódzkiego , nie będzie także ze strony Samorządu, z uwagi na brak środków finansowych.

 

Burmistrz Rogoźna wyjaśnił, iż  rozważa możliwość przekazania na powyższy cel , części wpływów z tytułu  użytkowania radaru.

 

 

 

Radny p.K.Lis zapytał :

            1/ na jakim etapie jest reorganizacja komisariatu ?

            2/ czy po paliwo także w roku 2005  , policja z Rogoźna będzie jeździła do Obornik ?

3/ czy materiały przedłożone radnym tj. Informacja n/t bezpieczeństwa w Gminie 

     Rogoźno posiada klauzulę tajności ?

 

Komendant Komisariatu  Policji w Rogoźnie odpowiedział kolejno, że :

Ad.1/ reorganizacja komisariatu jest na etapie wstępnej akceptacji  w Komendzie Wojewódzkiej Policji, zostanie wprowadzona od 01 marca 2005 r.,

Ad.2/ złożył propozycję w Komendzie Powiatowej Policji, by paliwo kupować w Rogoźnie, ale nie zna decyzji w tej sprawie,

Ad.3/ przedłożony radnym materiał jest jawny, informacje objęte klauzulą tajności zostały usunięte.

 

Radny p.H.Janus zwrócił uwagę, że dużym utrudnieniem dla kierowców są przekopy odwadniające na poboczach dróg powiatowych ,  dodał, że zgłaszał ten fakt, lecz uzyskał odpowiedź, iż brak środków finansowych na naprawę dróg.

 

Radny p.K.Ostrowski zwrócił uwagę na błąd w znaku  drogowym na ul.Gościnnej , należy to  poprawić.

 

Komendant Komisariatu Policji odpowiedział, że winien tam być znak zakazu postoju z tabliczką informującą o tonażu pojazdu.

 

Burmistrz Rogoźna podziękował Komendantowi Policji w Rogoźnie za dobrą współpracę , Komendant Komisariatu Policji podziękował Burmistrzowi Rogoźna za pomoc ze strony Samorządu i współpracę.

 

 

Sprawozdanie o stanie bezpieczeństwa na terenie Gminy Rogoźno przedstawił Komendant Straży Miejskiej w Rogoźnie p.Jan Stepień.

 

W dyskusji :

 

Radny p. Kazimierz Lis zwrócił uwagę, że  dziura przy torach  na ul.Piłsudskiego  nadal jest niezabezpieczona i stanowi zagrożenie dla użytkowników drogi oraz , że na terenie w sąsiedztwie bloków  na Os.Przemysława jest szereg  pootwieranych gulików, które należy także zabezpieczyć, ponieważ  stanowią zagrożenie  dla biegających tam dzieci.

 

Burmistrz Rogoźna wyjaśnił, iż podjął działania w sprawie zabezpieczenia dziury  przy przejeździe kolejowym , otrzymał zapewnienie od Telekomunikacji  , że zostanie to zabezpieczone  w dniu 03 stycznia br,  jest 19.01. i studzienka jest nadal  jest nieprzykryta.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie p.R.Szuberski  stwierdził, iż należy niezwłocznie wyegzekwować zabezpieczenie  studzienki, ponieważ jest to zagrożenie dla ludzi.

      

 

Komendant Straży Miejskiej w Rogoźnie p.Jan Stępień w sprawie pootwieranych gulików odpowiedział, że jest to teren Spółdzielni Mieszkaniowej w Rogoźnie.

 

Radny p.Janusz Piechowiak zapytał, czy Straż Miejska kontroluje kulturę parkowania pojazdów w Rogoźnie ?

Pan Jan Stepień odpowiedział, że  codziennie  2 godziny  strażnicy kontrolują parkowanie na ulicach Rogoźna.

 

 

Pkt. 4A. Przystąpienie Gminy Rogoźno do Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Kampania przeciw Ubóstwu „Najwyższy szczebel dobroczynności”. 

 

Pani Anna Adamczyk i p.Andrzej Ciesielski – przedstawiciele  Wielkopolskiego Centrum Pomocy Bliźniemu  MONAR-MARKOT, zapoznali zebranych z programem EQUEL – programem  finansowanym z funduszy europejskich  na kwotę 20,5 mln zł. , mającym na celu niesienie pomocy osobom odrzuconym przez społeczność, osobom bezdomnym, uzależnionym , pozostającym bez pracy ,     środki te są przeznaczone na  uruchomienie miejsc pracy ;  referujący stwierdzili, że  w momencie gdy Rada Miejska  wyrazi wolę  przystąpienia Gminy Rogoźno do programu EQUEL  - środki te będą przeznaczone na niesienie pomocy mieszkańcom naszej Gminy, jako  uczestnikom programu ; poinformowali także, że Gmina nie musi angażować w realizację programu EQUEL własnych środków,  sposób rozliczania zawarty będzie w umowie  dot. realizacji programu.

 

Komisja Spraw Społecznych , Oświaty i Kultury i Komisja Gospodarki Finansów i Rolnictwa  Rady Miejskiej w  Rogoźnie  zgłaszają :

1/ poprawkę  do projektu uchwały w sprawie przystąpienia Gminy Rogoźno do Partnerstwa na Rzecz Rozwoju  Kampania Przeciw Ubóstwu  „Najwyższy szczebel dobroczynności” tj.

Komisje proponują zapis :

* w § 1 „Gmina Rogoźno wyraża wolę przystąpienia do Partnerstwa..”

 

 

Pkt.5. Spotkanie z przedstawicielami Komitetu Społecznego Zagospodarowania Miejscowości  Nienawiszcz –Boguniewo.

 

Pani Barbara Modzelewska – Przewodnicząca  Komitetu Społecznego Zagospodarowania Miejscowości Nienawiszcz – Boguniewo  przedstawiła sprawozdanie ze spotkania z radnymi w m-cu lipcu ubr., w którym uczestniczyło  sześciu radnych ; przedstawiła argumenty podnoszone przez  radnych  :

1.      duża liczba działek – 990  działek, wyjaśniła, że teren został od początku podzielony na te ilość działek i został ten fakt zaakceptowany przez Radę poprzedniej kadencji, dodała, że w projekcie uchwały jest zapis, iż działek nie wolno dzielić , można je łączyć , więc liczba działek się nie zwiększy,

 

 

 

 

2.       argumentowano brak w planach oczyszczalni przydomowych, p.Modzelewska wyjaśniła, że posiada dokument , że  było to planowane, lecz na taką  koncepcję nie uzyskano  zgody ze strony Nadleśnictwa, aktualnie jest to w opracowaniu  i zależy od decyzji Rady w kwestii finansowania uzbrojenia,

3.      był także zarzut, że plan jest nie ekologiczny,  p.Modzelewska przełożyła radnym dokument z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – Wydziału Środowiska i Rolnictwa , potwierdzający, że ustalenia  w projekcie planu nie są sprzeczne  z  rozporządzeniem w sprawie ustanowienia obszarów  chronionego krajobrazu w województwie  pilskim – w załączeniu do protokołu,

4.      argumentem  radnych była także kwestia finansowania  całości spraw związanych z budową sieci wodociągowej, gazowej, energetycznej i kanalizacyjnej na terenie działek, p.Modzelewska  przedłożyła radnym projekt Porozumienia  z dnia 19 stycznia 2005 r.  pomiędzy Gmina Rogoźno  a właścicielami działek objętych zmianą planu zagospodarowania przestrzennego  Nienawiszcz – Boguniewo  - (w załączeniu do protokołu) , do przemyśleń i dyskusji : na koniec zaapelowała do radnych o uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego na tym obszarze, oświadczyła, że właściciele działek są otwarci na propozycje radnych..  

 

Architekt p.Tomira Łęska- Oleszak  wyjaśniła, że  w przypadku  podjęcia uchwały bez zmian, można uchwalić plan w starym trybie na mocy art.85 ustawy , jeżeli natomiast zostaną wprowadzone zmiany  np.  przyjęcie w opracowaniu  instalacji oczyszczalni przydomowych, plan będzie można  uchwalić w  nowym trybie  z koniecznością wykonania nowych opracowań, w związku z powyższym  właściciele działek wycofali się z propozycji instalacji oczyszczalni przydomowych i optują za użyciem szczelnych szamb.

 

Radny p.Marcin Ługawiak zwrócił uwagę, iż w celu podpisania np.  Porozumienia należy  powołać podmiot prawny, ponieważ podpisanie  proponowanego  Porozumienia  nie ma skutków prawnych.      

 

Przedstawiciele Komitetu Zagospodarowania Miejscowości Nienawiszcz-Boguniewo stwierdzili, że podmioty prawne tj. firmy deweloperskie, spółki akcyjne  zostaną powołane po uchwaleniu planu zagospodarowania przestrzennego  tego obszaru.

 

Radny p.Jacek Glapiak zwrócił uwagę, iż w  Porozumieniu winny być określone warunki do działek a nie do właścicieli działek,  do pkt.5 Porozumienia – wyjaśnił, iż zmiana wysokości opłat z tytułu renty planistycznej  jest kompetencją Rady Miejskiej a nie Burmistrza Rogoźna.

 

Radny p.Zygmunt Wierzbicki zwrócił uwagę, że   podpisanie  Porozumienia  pomiędzy podanymi w nim stronami, może spowodować ,iż  inni właściciele działek  będą rościć pretensje do Gminy  o finansowanie np. utrzymania dróg , argumentując ,że  nie oni podpisali Porozumienie, dlatego uważa, że wskazane jest powołanie np. stowarzyszenia właścicieli działek. 

Architekt Pani Tomira Łęska-Oleszak wyjaśniła, że  na obszarze działek znajdują się  drogi gminne , powiatowe  i wewnętrzne , do posesji, które zgodnie z ustawą o drogach  muszą być ogólnodostępne, dodała, że każdy zbywający działkę , zbywa razem z działka część drogi z zapisem , że jest ona ogólnodostępna.

 

Pani B.Modzelewska  stwierdziła, że  przedłożony radnym projekt  Porozumienia zawiera deklaracje woli ze strony  właścicieli działek, dodała, że podpisanie umowy z firmą deweloperska spowoduje konieczność wniesienia udziału Gminy , zgodnie z planowaną ustawą . W/Wym. stwierdziła, że ponieważ  Gmina nie ma środków finansowych na  zagospodarowanie działek  , przedstawiciele Komitetu  wiedząc, że nie zdobędą żadnych środków od Gminy, chcą zagospodarować teren działek na własny koszt, by jak najszybciej mogli zarobić oni i Gmina.     

 

Skarbnik Gminy p.J.Pijanowska powiedziała , iż zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym , po uchwaleniu planu zagospodarowania przestrzennego tego obszaru,  na Gminie spoczywałby obowiązek uzbrojenia terenu , co przy budżecie Gminy wielkości 22 mln zł, byłoby b. trudne, ponieważ na uzbrojenie tego terenu trzeba by było  przeznaczyć od 10 do 15 mln zł, stwierdziła, że czuje się dotknięta publikacją  opinii, że Skarbnik Gminy Rogoźno nie umie liczyć.

 

Przedstawiciele Komitetu  przyznali , że był to artykuł obraźliwy , stwierdzili, że  kwestia ta została wyjaśniona na spotkaniu w lipcu ubr. 

 

Architekt p.Tomira Łęska-Oleszak poinformowała, że obowiązek Gminy  uzbrojenia terenu po uchwaleniu planu wynika z ustawy o samorządzie gminnym,  wyjaśniła, że uchwalenie planu w starym trybie  nie narzuca Gminie obowiązku uzbrojenia terenu objętego planem, dodała, że jeżeli Gmina uzbroi teren to ma prawo do pobierania opłaty adiacenckiej , a jeśli nie uzbroi z powodu braku środków  - nie pobiera w/wym. opłaty..

 

Radny p.J.Piechowiak zapytał, czy dobrym rozwiązaniem  jest , że pomiędzy działkami są drogi wewnętrzne a nie gminne ?

 

Pani T.Łęska-Oleszak wyjaśniła, że drogi te obciążają właścicieli działek, każdy w akcie notarialnym ma wpisana działkę i część drogi.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej p.R.Szuberski  stwierdził, iż z uwagi na protesty, należy zorganizować spotkania przedstawicieli Komitetu z mieszkańcami  wsi  Nienawiszcz i Boguniewo

 

Przedstawiciele Komitetu wyrazili wole udziału w spotkaniach z mieszkańcami Nienawiszcza i Boguniewa.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie p.R.Szuberski zwrócił się z pytaniem do radnych, czy  będą kontynuowali pracę  w zakresie  dopracowania Porozumienia i konsultacji z mieszkańcami w/wym. wsi ? 

Radni, wynikiem głosowania   12 „za” 2 „wstrzymujące”  odpowiedzieli pozytywnie. 

 

 

Przewodniczący Rady Miejskiej p.R.Szuberski  zgłosił wniosek w sprawie zorganizowania spotkania przedstawicieli Komitetu z mieszkańcami  wsi  Nienawiszcz i Boguniewo

Radni, wynikiem: głosowania  I   5”za”   5 „przeciw” 4 „wstrzymujące” – nie rozstrzygnięto,  

                            : głosowania II   8 „za”   2 „przeciw” 4 „wstrzymujące”  - poparli wniosek.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej p.R.Szuberski  stwierdził, że terminy spotkań zostaną ustalone po sesji w dniu 26 stycznia 2005 r. na spotkaniu przewodniczących Rady Miejskiej i Komisji Rady Miejskiej.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej p.R.Szuberski  podziękował Przedstawicielom Komitetu Zagospodarowania Miejscowości  Nienawiszcz i Boguniewo  za udział w posiedzeniu Komisji.

 

 

Pkt. 6. Omówienie projektów uchwał na XXVII sesję Rady Miejskiej w Rogoźnie.

 

1.      przyjęcia Strategii Rozwoju Gminy Rogoźno  - Komisja Doraźna Rady Miejskiej w Rogoźnie  odbędzie się w dniu 21 stycznia 2005 r. ,

 

2. Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2005 

    rok  - ref. Sekretarz Gminy – przyjęto na sesję ,

 

3.uchwalenia Budżetu Gminy Rogoźno na 2005 rok  - ref. Skarbnik Gminy, przedstawiła 

   autopoprawki do projektu uchwały budżetowej z dnia 15 listopada 2004 r.- przyjęto na 

   sesję.

 

4. zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe  odprowadzanie ścieków – ref. p.W.Dulko ,

 

W dyskusji :

 

Radny p.Z.Wierzbicki zapytał, dlaczego  jest tak duży wzrost funduszu plac ?

Pan W.Dulko wyjaśnił, iż  wykazany wzrost funduszu płac zawiera  planowaną podwyżkę płac w wysokości 3 %   oraz nagrody jubileuszowe dla pracowników.

 

Radny p.H.Janus zapytał, czy odpłatność za wodomierze jest obowiązkowa ?

Pan W.Dulko odpowiedział, że odpłatność za wodomierze nie jest obowiązkowa.

 

Radny p.K.Ostrowski zapytał , jakie decyzje podjęto w sprawie osadów pościekowych ?

Pan W.Dulko wyjaśnił, iż  rezerwuje w swoim budżecie kwotę 50 tys.zł. z przeznaczeniem na przekazywanie osadów do firmy  w Pile.

Stanowisko Komisji : przyjęto na sesję.

 

5. określenia wysokości nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego  oraz

      szczegółowych zasad jego przyznawania i wypłacania  - ref. p.W.Jaworski,

 

Stanowisko Komisji : przyjęto na sesję bez uwag.

 

 

6.   określenia wysokości oraz szczegółowych warunków przyznawania nauczycielom

            dodatków :  za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego, za warunki pracy , określania 

            i wypłacania  wynagrodzenia za godziny   ponadwymiarowe i za godziny doraźnych

           zastępstw oraz niektórych  składników wynagrodzenia   - ref. p.W.Jaworski,.

Stanowisko Komisji : przyjęto na sesję bez uwag.

 

7.      wyrażenia zgody na dzierżawę zabudowanych nieruchomości  gminnych w trybie 

bezprzetargowym   - ref. p.E.Rogiński.

 

Radny p.Jacek Glapiak zgłosił wniosek do projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na dzierżawę zabudowanych nieruchomości gminnych w trybie  bezprzetagowym tj.  wnosi o przygotowanie  dwóch  projektów uchwał , oddzielnych dla poszczególnych działek.

Radni wynikiem głosowania  10 „za” 1 „przeciw” 3 „wstrzymujące”   poprali wniosek.

 

 

            8. projekt uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr IX/78/2003 Rady Miejskiej w Rogoźnie z dnia 26 czerwca 2003 r. w sprawie określenia  trybu prac nad projektem uchwały budżetowej, procedury jej uchwalania oraz rodzaju i szczegółowości materiałów informacyjnych towarzyszących projektowi budżetu  - ref. Sekretarz Gminy.

Stanowisko Komisji : przyjęto na sesję bez uwag.

 

            9. projekt uchwały w sprawie przystąpienia Gminy Rogoźno do Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Kampania  Przeciw Ubóstwu „Najwyższy szczebel dobroczynności”  -ref. Sekretarz Gminy .

Stanowisko Komisji : przyjęto na sesję bez uwag.

 

 

Pkt. 7. Wolne głosy i wnioski.

 

Radny p.K.Ostrowski :

            1/ przedstawił ofertę  Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w sprawie pożyczek dla przedsiębiorców,

            2/ zgłosił propozycję rozszerzenia  profili nauczania dla dziewcząt i chłopców w Zespole Szkół w Rogoźnie , w tym celu proponuje spotkanie Komisji Spraw Społecznych, Oświaty i Kultury Rady Miejskiej w Rogoźnie  z Komisją Oświaty  Rady Powiatu Obornickiego n/t kierunków kształcenia młodzieży w tej szkole    -  radni, członkowie Komisji Spraw Społecznych, Oświaty i Kultury  poparli wniosek   -  6 „za”.   

 

Burmistrz Rogoźna  poinformował, że  organizowany jest wyjazd delegacji Samorządu do Czorsztyna  w terminie  od 28 do 30 stycznia br. , zwrócił się z prośbą do  radnych o  zgłaszanie się chętnych do wyjazdu .

Wstępnie  zgłosili się radni : p.J.Glapiak, p.M.Charchuta, p.R.Dworzański.  

 

 

 

 

 

 

Pan Euzebiusz Rogiński – Kierownik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami , Rolnictwa  i Ochrony Środowiska  przedstawił  radnym – członkom  Komisji Gospodarki, Finansów i Rolnictwa Rady Miejskiej w Rogoźnie  :

            1/ Wykaz obejmujący lokatorów i osoby zakwalifikowane do wynajmu lokalu mieszkalnego w roku 2005  - zał. do protokołu ,

            2/ Wykaz obejmujący osoby uprawnione do wynajmu lokalu socjalnego w roku 2005 – zał. do protokołu  , w celu zaopiniowania przez w/Wym. Komisję.

 

Komisja Gospodarki, Finansów i Rolnictwa Rady Miejskiej w Rogoźnie  -   jednogłośnie  8 „za”   wyraża pozytywną opinię w sprawie  w/wym. wykazów.

 

   

Pkt. 8 . Zakończenie.

 

Przewodniczący  Rady Miejskiej p.Roman Szuberski podziękował Radnym i  Gościom za udział w posiedzeniu .

 

Posiedzenie zakończono  o godz. 21.00.

 

 

WNIOSKI  KOMISJI.

 

I.                  Komisja Spraw Społecznych , Oświaty i Kultury i Komisja Gospodarki Finansów i Rolnictwa  Rady Miejskiej w  Rogoźnie  zgłaszają :

 

1/ poprawkę  do projektu uchwały w sprawie przystąpienia Gminy Rogoźno do Partnerstwa na Rzecz Rozwoju  Kampania Przeciw Ubóstwu  „Najwyższy szczebel dobroczynności” tj.

Komisje proponują zapis :

* w § 1 „Gmina Rogoźno wyraża wolę przystąpienia do Partnerstwa..”

 

            2/ wniosek do projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na dzierżawę

                zabudowanych nieruchomości gminnych w trybie  bezprzetagowym tj. Komisje 

                wnoszą o przygotowanie  dwóch  projektów uchwał , oddzielnych dla 

                poszczególnych działek.

 

II. Komisja Gospodarki, Finansów i Rolnictwa Rady Miejskiej w Rogoźnie wyraża pozytywną opinię w sprawie  list najmu gminnych lokali mieszkalnych i socjalnych.

 

III. Komisja    Spraw Społecznych Oświaty i Kultury Rady Miejskiej   w Rogoźnie  zgłasza wniosek w sprawie zorganizowania w m-cu  lutym  br. posiedzenia Komisji z udziałem  członków Komisji Oświaty Rady Powiatu Obornickiego  na temat  kierunków   kształcenia  w Zespole Szkół w Rogoźnie.

 

IV.   Komisja Spraw Społecznych , Oświaty i Kultury i Komisja Gospodarki Finansów i Rolnictwa  Rady Miejskiej w  Rogoźnie  zgłosiły wniosek w sprawie odbycia spotkania przedstawicieli Komitetu Społecznego Zagospodarowania Miejscowości Boguniewo i Nienawiszcz  z mieszkańcami sołectw w sprawie zmiany planu zagospodarowania wym. obszarów.  
» powrt
Ilo odwiedzin : 668490 Serwis miejski - www.rogozno.pl | e-mail: bip@rogozno.pl
Powered by keoBIP